عصاره نخل اره ای

راه های درمان ریزش مو ، ریزش مو از مشکلات شایعی است که امروزه اکثر افراد دچار آن ‌می شوند. با شناخت درست علت ریزش مو می توان برای آن درمان‌ های مناسبی به کار برد. البته ریزش مو تا حدودی طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

 

راه های درمان ریزش مو

 برای ریزش موهای جدی باید درمان های مناسبی به کار برد. در اینجا شما را با برخی از روش های درمان برای ریزش مو آشنا می‌ کنیم.


استفاده از آهن برای درمان ریزش مو


برای ساخت طبیعی خون در بدن به ماده مغذی به نام آهن نیاز می باشد. در صورتی که سطح آهن در بدن پایین باشد، سبب ریزش مو خواهد شد. برای درمان ریزش مو می توان از مواد غذایی که دارای آهن هستند، استفاده کرد. این مواد شامل گوشت، ماهی، پنیر توفو و مرغ، کلم بروکلی، سبزیجات سبز و ... هستند.


استفاده از زینک برای درمان ریزش مو


بسیاری از فرآیند های حیاتی در بدن به زینک نیاز دارند. بنابراین برای تقویت فولیکول های زیر پوست سر که موجب تغذیه موها می شوند، زینک تاثیر زیادی دارد. از آنجایی که زینک در بدن ذخیره نمی شود، در صورتی که میزان آن در بدن پایین باشد، باید آن را در رژیم غذایی روزانه خود قرار داد.


عصاره نخل اره‌ای


عصاره نخل اره ای به عنوان یک ماده موثر گیاهی شناخته می شود که مانع از ریزش مو می گردد. این ماده از میوه های درخت نخل کوچکی به دست می آید. عصاره این نخل مانع از تجزیه شدن هورمون های تسترون شده و از این طریق جلوی ریزش مو را می گیرد.


آروماتراپی یا رایحه‌ درمانی


روغن چوب صندل، رزماری، آویشن و اسطوخودوس از درمان های گیاهی تاثیر گذار برای ریزش مو هستند. در این روغن ترکیبی وجود دارد که موجب افزایش رشد موها خواهد شد. می توان هر شب چند قطره از این روغن را به مدت ۲ دقیقه بر روی پوست سر ماساژ داد. برای جذب بهتر در پوست می توان حوله گرم دور سر پوشاند.


چای سبز برای درمان ریزش مو


عصاره ساخته شده از ترکیبات چای سبز در درمان ریزش مو بسیار مفید می باشد. چون در این عصاره ترکیبی به نام EGCG وجود دارد که در رشد مو تاثیر گذار است.


ماینوکسیدیل


با مصرف برخی از داروها می توان جلوی ریزش مو را گرفت. در صورتی که ریزش مو به علت بیماری‌های زمینه‌ای باشد، باید این بیماری را ابتدا درمان کرد. ماینوکسیدیل یکی از داروهایی است که برای درمان ریزش موی مردان و زنان مصرف می شود. این دارو که به شکل مایع یا کف است، باید روزانه بر روی پوست سر ماساژ داده شود‌. برای اینکه این دارو اثر بخش باشد، باید حداقل شش ماه آن را استفاده کرد.


فیناستراید


این دارو به شکل قرص است و برای درمان ریزش مردان به کار برده می شود. مردانی که از این دارو استفاده می کنند، ریزش مو در آنها کمتر می‌ شود و برخی از آنها شاهد رویش موهای جدید نیز خواهند بود. برای اینکه این دارو تأثیرات خود را حفظ کند، لازم است که مصرف آن ادامه داشته باشد.


سایر داروهای درمان ریزش مو


یکی دیگر از داروها که برای درمان ریزش مو استفاده می ‌شوند، دوتاستراید است که این دارو برای مردان تجویز می شود. برای درمان ریزش مو در زنان می توان قرص های ضدبارداری و اسپیرونولاکتون را مصرف کرد.


درمان ریزش مو با جراحی پیوند مو


از دیگر روش هایی که برای درمان ریزش مو می توان به کار برد، جراحی پیوند مو است. در این جراحی متخصص پوست یا جراح زیبایی با برداشتن تکه هایی از پوست سر که دارای چند تار مو هستند، به رویش مجدد موها کمک می کند و کاشت مو را انجام می دهد.


درمان ریزش مو با لیزر درمانی


یکی دیگر از روش های درمان ریزش مو، استفاده از روش لیزر درمانی است. در این روش از لیزر سطح پایین برای درمان ریزش مو استفاده می کنند و از این طریق تراکم موها افزایش پیدا می‌ کند.