چه مواردی را در مورد اینترنت 5G باید بدانیم

چه مواردی را در مورد اینترنت 5G باید بدانیم، بسیاری از مشتاقان ۵G می‌گویند این شبکه می‌تواند داده‌های موبایل را با سرعت برق‌آسا و ظرفیت نامحدود انتقال دهد و کل شهر را با اینترنت کیفیت‌ بالا پوشش‌دهی کند. علاوه بر این، اتصالات اینترنت اشیا را برای میلیاردها دستگاه فراهم کرده و حتی رانندگی خودکار را ممکن می‌سازد. اما این صنعت استانداردهایی را تعیین کرده که قابلیت‌های شبکه‌ی ۵G را تعریف می‌کنند و در همان مراحل اولیه آن را آزمایش می‌کنند تا محدودیت‌های آن مشخص شود. 

ادامه مطلب: چه مواردی را در مورد اینترنت 5G باید بدانیم

دو باور اشتباه در مورد اینترنت 5G

دو باور اشتباه در مورد اینترنت 5G، اینترنت ۵G بدون شک یکی از داغ‌ترین موضوعات بحث در زمینه‌ی شبکه‌های بی‌سیم است. بسیاری از برجسته‌ترین محققان این صنعت و پردرآمدترین مدیران می‌خواهند هر چه زودتر این شبکه‌ی اینترنتی فوق سریع و با پهنای باند بالا را ارایه دهند. اما عبارت ۵G در میان مردم به عنوان نوش‌دارویی شناخته شده که هم اکنون وجود دارد. به همین دلیل است که «سیزو اونوئه»، مدیر ارشد تکنولوژی NTT DOCOMO، بزرگ‌ترین اپراتور موبایل ژاپن به نقاط مختلف جهان سفر کرده و کنفرانس‌هایی برگزار می‌کند تا با شفاف‌سازی در این زمینه، مانع افزایش توقعات مردم از این تکنولوژی شود.

ادامه مطلب: دو باور اشتباه در مورد اینترنت 5G

آیا با از بین بردن سلول های سالخورده می توان طول عمر را افزایش داد؟

آیا با از بین بردن سلول های سالخورده می توان طول عمر را افزایش داد؟، گروهی از زیست‌شناسان در مطالعه‌ی جدیدی پی بردند که از بین بردن سلول‌های فرسوده در موش‌های آزمایشگاهی میانسال باعث می‌شود عمر آنها درازتر شود و زندگی‌ سالم‌تری داشته باشند. براساس گزارشی که محققان موسسه‌ی خدماتی پژوهشی «مایو کلینیک» در ژورنال «نیچر» (Nature) منتشر کرده‌اند، از بین بردن آن سلول‌های فرسوده که به اصطلاح به آنها «سالخورده» (Senescent) گفته می‌شود، طول عمر موش‌ها را به طور متوسط بین ۲۴ تا ۲۷ درصد افزایش می‌دهد. با افزایش سن جانوران، سلول‌هایی که دیگر نمی‌توانند تقسیم شوند، در بدن آنها تجمع می‌کنند. به دنبال آن، مولکول‌هایی تشکیل می‌شود که به بافت‌های اطراف‌شان آسیب می‌زنند. سلول‌های سالخورده از عوامل بیماری‌های سنین پیری مثل نارسایی کلیه و دیابت نوع دو هستند.

ادامه مطلب: آیا با از بین بردن سلول های سالخورده می توان طول عمر را افزایش داد؟

کشور لوکزانبورگ قصد دارد بر روی سیارک ها اقدام به حفاری و معدن کاری کند

کشور لوکزانبورگ قصد دارد بر روی سیارک ها اقدام به حفاری و معدن کاری کند، وزیر اقتصاد کشور کوچک اروپایی لوکزامبورگ گفته که دولت این کشور قصد سرمایه‌گذاری در فناوری‌های استخراج مواد معدنی از سیارک‌ها را دارد. همچنین می‌خواهد معدن‌کاری فضایی شرکت‌های خصوصی را قانونی اعلام کند. سیارک‌ها اجرام سنگی نسبتا بزرگی در منظومه‌ی شمسی هستند که در مدار خورشید گردش می‌کنند. بیشتر آن‌ها در جایی به نام کمربند سیارک‌ها بین سیاره‌ّهای مریخ و مشتری قرار دارند و بعضی از آن‌ها هم در مسیر خود به نزدیک زمین می‌آیند. این اجرام سرگردان، منبع غنی بعضی فلزهای کمیاب مثل پلاتین هستند.

ادامه مطلب: کشور لوکزانبورگ قصد دارد بر روی سیارک ها اقدام به حفاری و معدن کاری کند

مایکروسافت قصد دارد یک دیتاسنتر در اعماق اقیانوس بسازد

«مایکروسافت» (Microsoft) اعلام کرد در پروژه‌ای به نام Natick یک دیتاسنتر در اعماق اقیانوس می‌سازد. مایکروسافت براین باور است که تاسیس کردن دیتاسنتر در کف اقیانوس باعث می‌شود که بتوان دیتاسنترها را سریع‌تر ساخت و این مکان‌ها در عمق دریا آسیب کمتری به محیط زیست می‌زنند و خطری در برندارند.  

ادامه مطلب: مایکروسافت قصد دارد یک دیتاسنتر در اعماق اقیانوس بسازد