نکاتی در انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان

کمپ ترک اعتیاد در تهران بسیار زیاد و متعدد است. متاسفانه در پایتخت آمار مبتلایان به اعتیاد انواع مواد مخدر بسیار بیشتر ازسایر استان ها است. در واقع برای کمک به بهبود شرایط تعداد کمپ‌های ترک اعتیاد در تهران بیشتر شده است. جالب است بدانید که حتی تعداد بانوان درگیر اعتیاد در تهران هم بسیار زیاد است. به همین علت هم تعداد کمپ ها در مناطق مختلف تهران افزایش پیدا کرده است.

نکاتی در انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان

حتما در مرحله اول کمپ ترک اعتیاد مناسبی را انتخاب کنید که دارای مجوز از سازمان بهزیستی باشد. اگر شما خودتان یا یکی از عزیزانتان درگیر اعتیاد به مواد مخدر است، حتماً باید قبل از انتخاب کمپ ترک اعتیاد، این نکات را در نظر بگیرید. زیرا اهمیت به این نکات کمک بسیار زیادی در ترک مواد مخدر به افراد می کند. توجه داشته باشید که هیچ شخصی نباید اقدام به ترک اعتیاد در منزل کند. زیرا ترک اعتیاد خود دارای روش ها و راهکارهای متفاوتی است و باید به صورت اصولی انجام شود. معمولاً افرادی که برای مدت زمان ترک می کنند، بعد از گذشت زمان دوباره وسوسه هایی برای مصرف مواد مخدر پیدا می کنند.، باید بدانید که اگر ترک اعتیاد به صورت اصولی در کمپ‌های ترک اعتیاد انجام شود، امکان این وسوسه ها خیلی کمتر خواهد شد و حتی ممکن است، هیچ زمانی دچار این وسوسه ها نشوید.

نکاتی در انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان

قبل از انتخاب قطعی کمپ اجباری ترک اعتیاد بانوان، به صورت حضوری به این مراجع سربزنید. در این صورت می توانید از امکانات و خدمات آن مرکز به طور کامل اطمینان حاصل کنید. اگر یکی از عزیزان خود را برخلاف میل او به کمپ اجباری ترک اعتیاد بانوان برده‌اید، حتماً از نحوه برخورد مناسب پرسنل در آن كمپ اجباری ترک اعتياد بانوان مطمئن شوید. پرسنل باید کاملا محترمانه و با صبر و حوصله با بیماران برخورد کنند. آنها باید تمامی وظایف خود را به طور کامل انجام دهند و هیچ گونه خشونت و برخورد فیزیکی با بیماران نداشته باشند. رفتار بد پرسنل می‌تواند تاثیر بسیار منفی در بیماران داشته باشد. در این صورت بیماران از آن مرکز زده می‌شوند و دیگر تمایلی برای ترک پیدا نخواهند کرد.

آگاهی از شیوه های درمانی ترک اعتیاد بانوان بسیار اهمیت دارد. در واقع آگاهی از شیوه‌های درمانی هر مجموعه قبل از انتخاب آن، از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. سوال هایی را در مورد نوع ترک، مدت زمان آن، چگونگی آن و … از مشاوران و کارشناسان کمپ ترک اعتیاد بپرسید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی معضلات ترک اعتیاد بانوان بپردازیم.

معمولاً مشکلاتی که برای بانوانی که درگیر اعتیاد هستند، بسیار زیاد است. اگر خود این افراد و یا حتی اطرافیان آنها آگاهی کافی در مورد این نوع مشکلات نداشته باشند، به هیچ وجه نمی توانند به افراد درگیر دام اعتیاد کمک کنند. حتی ممکن است در مواردی باعث آزار و اذیت آنها هم بشوند. به همین علت بهتر است که ترک اعتیاد زنان همراه با آگاهی از این مشکلات صورت بگیرد.

متاسفانه باید بدانید که در جامعه ما، در مورد اعتیاد هم تبعیض جنسیتی وجود دارد. در نتیجه زنانی که گرفتار اعتیاد می شوند خیلی بیشتر از مردان نگران آبروی خود و همچنین قضاوت شدند هستند. این موضوع باعث می‌شود تا زن ها خیلی کمتر به فکر ترک اعتیاد بیفتند. در واقع تمایلی برای اقدام به درمان آنها وجود نداشته باشد. در نتیجه در خانواده هایی که یک خانم مبتلا به اعتیاد است، معمولاً با اجبار خانواده ها برای ترک رو به رو می شود. در کمپ ترک اعتیاد بانوان تعداد مراجعه کننده هایی که برخلاف میل خود مراجعه کرده‌اند، بسیار بیشتر است.

توجه داشته باشید که خانم هایی که مبتلا به اعتیاد هستند، بیشتر در معرض بیماری‌های عفونی قرار می‌گیرند. علت این موضوع هم نوع ساختار بدنی بانوان است. از جمله این بیماری های عفونی می توان به ایدز، هپاتیت و … اشاره کرد که به واسطه رابطه جنسی مراقبت نشده به وجود می آیند.

همانطور که می دانید خانم ها دارای روحیه حساس تر و ظریف تر هستند، در نتیجه ترس بیشتری نسبت به مردان از طرد شدن دارند. در نتیجه زمانی که دردام بیماری اعتیاد می‌افتند هم این ترس و نگرانی در آنها بیشتر می شود. در نهایت ممکن است باعث ایجاد افسردگی شود. این حس افسردگی باعث می شود که بانوان باید به رفتن به کمپ ترک اعتیاد بانوان نداشته باشند و همچنان در دام این بیماری بمانند و هیچ گونه انگیزه برای ترک اعتیاد نداشته باشند. در نهایت زمانی که خانواده آنها متوجه اعتیاد آنها می‌شوند، به اجبار آنها را به مراکز کمپ ترک اعتیاد می‌برند. در ادامه این مقاله اطلاعاغت بیشتری در مورد اقدامات مورد نیاز برای ترک اعتیاد بانوان به شما می دهیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع تری بدست آورید.

 حتما شما هم این ضرب المثل معروف را شنیده اید که، تا با کفش کسی راه نرفته اید در مورد راه رفتن کسی قضاوت نکنید. در واقع باید بدانید که هر کسی شرایط و روحیات مختص به خودش را دارد. اگر یک خانمی مبتلا به اعتیاد شده است، به هیچ عنوان نباید او را سرزنش و یا قضاوت کنید. اما می توانید به این افراد کمک کنید تا راحت تر پروسه درمان خود را بگذرانند. درک شرایط بیرونی و درونی این افراد در مرحله اول بسیار اهمیت دارد.

سعی کنید افراد مبتلا به اعتیاد را مانند یک بیمار بدانید. در این صورت می‌توانید همدردی بهتری داشته باشید. برای مثال شما چگونه با یک فردی که دچار بیماری سختی شده است رفتار می کنید؟  رفتار شما در این شرایط با بیماران بسیار محترمانه و مهربانانه است. شما باید همین نوع نگاه را به یک فرد مبتلا به اعتیاد هم داشته باشید. در این صورت می توانید همدلی و همدردی خوبی با فرد مبتلا داشته باشید. افرادی که در دام اعتیاد گرفتار می‌شوند افراد ضعیفی هستند که نیاز به پشتوانه های خوبی دارند. آنها بدین واسطه می توانند از شر اعتیاد رهایی یابند.

در بسیاری از موارد خانواده‌ها ترس از آبرو دارند به همین علت از تماس با کمپ ترک اعتیاد بانوان پرهیز می‌کنند. اما باید بدانید که اگر خود شما و یکی از عزیزانتان در گیر ترک اعتیاد است، اگر پروسه در مان در خانه انجام شود، شرایط برای شما و حتی برای آنها بسیار سخت تر می شود و گاهی هم ممکن است کاملاً غیر ممکن باشد. در نتیجه بهتر است تنها به افراد متخصص و باتجربه در کمپ های ترک اعتیاد بسپارید. کمپ ترک اعتیاد بانوان می تواند بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه می توانید با کمپ های ترک اعتیاد بانوان که در سطح تهران و دیگر مناطق وجود دارند در ارتباط باشید.