جاذبه ی گردشگری دبی

جاذبه ی گردشگری دبی، دبی شهری لوکس و یکی از هفت امارت کشور امارات متحده عربی است که مراکز خرید مدرن پیشرفت های شگفت انگیزی در چند دهه اخیر داشته است.

دبی شهری گران است اما اگر در این شهر شغل یا کاری تخصصی داشه باشید به خوبی پاسخگوی هزینه های خود خواهید بود و جالب است بدانید که، هزینه اجاره مسکن کاهش قابل توجهی داشته است.


رستوران های معروف دبی


1- رستوران پیرچیک: یکی از بهترین غذاهای دریایی توسط همین رستوران سرو می شود و به عنوان یکی از بهترین رستوران های دریایی دبی شناخته شده است.
2- رستوران الحمدیه: این رستوران یک ساعت از فرودگاه دبی فاصله دارد و در یک مجتمع پنهانی در میان تپه های شن و ماسه تصویری واقعی از دبی را شاهد خواهید بود.
3- رستوران نوبو: در این رستوران می توانید از طعم انواع سوشس در محیطی بسیار زیبا لذت ببرید و این رستوران محیطی برای تجمع های صمیمی تر ساخته شده است.
4- رستوران بودابار: این رستوران به دلیل غذاهای منحصر به فرد و فضایی آرام به شهرت رسیده است و در این رستوران انواع غذاهای چینی وتایلندی را می توانید میل کنید.
5- رستوران تیپتارا: این رستوران فضایی رمانتیک و عاشقانه را فراهم آورده است و متخصص در سرو غذاهای تایلندی با تمرکز بر غذاهای دریایی است.


مکان های دیدنی دبی


1- پارک خور: یکی از مکان های دیدنی دبی است که شامل مسیرهای پیاده روی، چندین هکتار باغ و محل هایی برای پخت بریانی و کیوسک های فروش غذا است.
2- برج خلیفه: یکی از جاهای دیدنی دبی است که بالا رفتن از این برج و دیدن مناظر شهر از طبقه ی صد و بیست و چهارمین این برج بزرگ برای هر گردشگری جذابیت های خاص خودش را دارد.
3- خور دبی: به دو بخش دیره در شمال و بر دبی در جنوب تقسیم شده است که اولین چیزی که مهاجران این منطقه را به خود جذب می کند ماهیگیری و صید مروارید در خور دبی است.


نتیجه گیری


شرایط آب و هوایی دبی گرم وخشک بیابانی است و برای سفر به دبی در فصل گرم به این شهر سفر نکنید زیرا گرمای غیر قابل تحملی دارد و شما کاری جز گذراندن وقت خود در مراکز خرید و هتل ها را نمی توانید انجام دهید.