بهترین مکان های داخلی برای سفر در تابستان

ساحلی شنی، دریایی آرام که از تابش خورشید برق می‌زند، درختان نخلی که همه جا دیده می‌شوند، نسیمی دل انگیز، دو صندلی راحتی فلزی با روکش گل دار، چتر بزرگی که صندلی‌ها را زیر سایه خود گرفته است، در رویاهایم، خودم و تو را در این ساحل تصور می‌کنم ای کاش رویایم این تابستان حقیقی شود.

 

بهترین مکان های داخلی برای سفر در تابستان

در این مقاله می خواهیم رویای شما را به حقیقت نزدیک تر کنیم :

برای رهایی ازگرمای شدید تابستان، سفر به شهرهای خنک تر می تواند یک انتخاب خوب باشد. کشور ما دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است. شگفتی های این مناطق به حدی است که افراد را با سلیقه های مختلف به سمت خود جذب می کنند. تعداد جاذبه های گردشگری در ایران بسیار زیاد است و ما نمی توانیم در اینجا به تمام آنها بپردازیم. بنابراین تنها به معرفی کوتاهی از چند منطقه گردشگری اکتفا می کنیم.

 

آیا به لرستان سفر کرده اید؟؟؟


لرستان عروس آبشارهای ایران و یکی از نخستین سکونت گاه های انسان می باشد. در صورتی که به لرستان سفر کنید با فرهنگ زیبای لری، مردمانی خون گرم وگنجینه ای از آثار طبیعی و تاریخی روبه رو می شوید.
از مهم ترین جاذبه های گردشگری لرستان می توان: دریاچه گهر،پل شکسته، آبشارآب سفید، بام لرستان، دریاچه کیو، تونل برفی ازنا، منطقه زیبای مخمل کوه، غار کلما دره، دره کهمان، ابشار بیشه، تنگه شیرز، دره خزینه و قلعه فلک الاافلاک را نام برد.


ماسال یکی از بهترین انتخاب ها برای تابستان


اگر به ماسال سفر نکرده اید ماسال می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای مسافرت در تابستان باشد. ماسال شهری خنک، سرسبز و پلکانی در گیلان است. طبیعت زیبا، هوای بی نظیر به همراه مردمانی مهربان از ویژگی های بارز این شهر می باشد. مردم در این شهر از صنایع دستی، بافتنی و...برای امرار معاش خود استفاده می کنند. 

سفر به اردبیل در تابستان، سرعین را دیده اید؟؟


استان اردبیل در شمالی ترین نقطه کشور قرار دارد که بهترین فصل برای مسافرت به این شهر تابستان است.
شهر اردبیل دارای مکان های دیدنی زیادی نظیر: آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی جزو میراث جهانی یونسکو،دریاچه نئو،چشمه های آب گرم، دریاچه شورابیل، رودخانه بالیقوی چای و جنگل فندق می باشد.
سرعین شهری در 30 کیلومتری شهر اردیبل است که نام آن به معنای "جای خنک"است. از مکان های دیدنی سرعین می توان: روستای کنزق، روستای شقایق، پیست اسکی آلوراس و تله کابین آلوراس،تپه باستانی آناهیتا، روستای و یند کلخوران و آب گرم سرعین را نام برد.

 

فیروزکوه تهران برای مسافرت در تابستان


شهرستان فیروزکوه در نزدیکی تهران یکی از انتخاب های خوب برای سفر در تابستان است. این شهرستان به دلیل کوهستانی بودن، در زمستان بارش های برف و باران سنگینی دارد ولی در تابستان هوایی خنک و خوش آب هوا دارد.
طبیعت زیبا و دلنشین و آثار تاریخی همچون: گورستان های کهن، قله های قدیمی، کاروانسرارها و غار رود افشان، پل ورسک، غار بورنیک، دریاچه سد نمرود، چشمه آب معدنی خمده، تنگه واشی و تنگه میشینه مرگ از مکان های دیدنی فیروزکوه هستند.


بهشت مازندران کجاست ؟؟ آلاشت!


روستای آلاشت مازندران بی شک بهشت مازندران است. طبیعتی بسیار بکر در کنار هوای بی نظیر و منظره های باورنکردنی می تواند بهترین انتخاب برای مسافرت در تابستان باشد. اگر به آلاشت سفر کردید، مکان هایی نظیر آبشار گزو، رصد خانه آلاشت و موزه مردم شناسی(زادگاه رضا پهلوی) را حتما ببینید.


چهارمحال و بختیاری

اگر به چهارمحال و بختیاری سفر نکرده اید باید خوشحال شوید زیرا قرار است یک سفر خاطره انگیز به این شهر زیبا را تجربه کنید.
چهار محال بختیاری یکی از سرسبز ترین استان های ایران است که یکی از شهر های سرسبز این استان، شهر کرد است. آبشارها، غارها، چشمه ها و پارک های فوق العاده از جاذبه های زیبای این استان می باشند.
مکان هایی که باید ببینید: پارک جنگلی پرواز، پارک ملی تنگ صیاد، آبشار آتشگاه، آبشار دره عشق، آب شار زرد لیمه، آب شار تونل کوهرنگ، غار سراب، غار منچ، غار خراجی، پیر غار، تالاب سولقان، تالاب چغاخور، تالاب گندمان، چشمه زنه، چشمه سیاسرد، چشمه دیمه، چشمه کوهرنگ، منطقه حفاظت شده سبز کوه، منطقه حفاظت شده جنگلی هلن، قلعه دزک، قلعه صمصام السلطنه، خانه ستوده چالشتری، دریاچه شلمزار، کتیبه های سنگی رخ، مسجد جامعه هرچکان.


چشمه کوه گل دنا


اگر به دنبال یک سفر کوتاه و مقرون به صرفه هستید و از طبیعت زیبا و مناظر بکر لذت می برید ما به شما چشمه کوه گل دنا واقع در نزدیکی شهر سی سخت را پیشنهاد می کنیم.
مکانی که در آن آرامشی کامل در کنار صدای پرندگانی همچون: مرغابی، اردک کله سبز، لک لک و چند گونه دیگر که در تابستان به آنجا مهاجرت می کنند و گیاهانی منحصر به فرد همچون : نعناع کوهی، قارچ کوهی، پونه کوهی، بابونه و ریواس و دریاچه ای بین دو قله آن می تواند تجربه ای بسیار خوب از یک سفر کوتاه باشد.